Choroby nowotworowe u mamy i babć

Witam Moja mama zmarła w młodym wieku na raka. Obydwie babcie ze strony rodziców także zmarły na raka w wieku pow 60 lat. Czy powinnam skorzystać z poradni onkologicznej? Zaznaczam, że nie mam żadnych objawów, czuję się dobrze - mój niepokój pojawia się bardziej ze strachu niżeli ze stanu zdrowia. Bardzo proszę o podpowiedź.

Witam.

Nie pisze Pani co to za nowotwory i w jak młodym wieku zmarła Pani mama ale sądzę, że powinna Pani skonsultować się w Poradni Onkologicznej.
Jest Pani rodzinnie obciążona zwiększonym ryzykiem nowotworu.
W Poradni przebadają panią i zaproponują dalszy plan postępowania.
Może się np. okazać, że konieczne będą badania genetyczne itd.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org