Choroby tarczycy a przebieg ciąży

Witam, lekarz mi zlecił badania na tarczycę, gdyż w ostatnim okresie dużo przytyłam, odżywiając się tak jak zawsze. Wynik TSH to 1,01, ATG <10 14/ml, TPO 23,34. Czy mam niedoczynnośc tarczycy? Czy ma to jakiś wpływ na zajście w ciąże, donoszenie jej i urodzenie zdrowego dziecka? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przedstawionych badaniach nie ma odchyleń od normy. Norma TSH (drobne wahania w zależności od laboratorium) wynosi od 0,4 do 4, dlatego nie ma powodów podejrzewać niedoczynności tarczycy u Pani.

Niedoczynność tarczycy prawidłowo leczona (suplementacja tyroksyny), nie ma wpływu na przebieg ciąży. Ewentualnej przyczyny przybrania na wadze u Pani, należy szukać dalej. Proponuję ewentualne przyjrzenie się jeszcze hormonom płciowym oraz w kierunku nadczynności kory nadnerczy.

Serdecznie pozdrawiam!