Choroby tarczycy a tabletki antykoncepcyjne. Czy trzeba odstawić pigułki?

Mam 18 lat, jestem kobietą, chorą na tarczycę, niedługo mam brać tabletki. Tylko jest problem, bo ja biorę tabletki antykoncepcyjne.  Czy to będzie problem i będę musiała odstawić je? Czy jednak nie? Czy można brać to i to? Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przede wszystkim nie napisała Pani, jaką chorobę tarczycy zdiagnozowano u Pani.
Natomiast jeśli byłaby to nadczynność lub niedoczynność (jedne z najczęstszych chorób tarczycy), to ta sytuacja nie stanowi  przeciwskazania do stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Redakcja abcZdrowie.pl