Choroby tarczycy po leczeniu Amiodaronem

Mam 60 lat. Wskutek leczenia Amiodaronem zachorowałam na nadczynność tarczycy /TSH 0,01/ . Byłam leczona Metizolem. Po kilku miesiącach przeszłam w niedoczynność. Zażywałam Letrox od 50-75 wzależności od wyniku. Związku z tendencją wzrostową TSH - 3.89 ostatnio zazywałam Letrox 100. Mój obecny wynik TSH to 0,24 uU/ml. Czy weszłam ponownie w nadczynność?

MichaĹ Kurek

Polecam kontakt z lekarzem prowadzącym, możliwe, że przyczyną takiego wyniku TSH jest przyjmowanie zbyt dużej dawki Letrox'u.