Chorowanie na depresję i myśli samobójcze

Choruje na depresje od 6 lat, codziennie towarzyszą mi mysli samobojcze jestem po 2 próbach.Nie chce wiecej krzywdzic rodziny i przyjaciol mam pogorszylo mi sie jeszcze bardziej.Jest mozliwosc bym na wlasna prośbę byla hospitalizowana do szpitala psychiatrycznego?

Dzień dobry,

Tak, może się Pani w każdej chwili zgłosić do szpitala psychiatrycznego (bez skierowania) i zostanie Pani przyjeta.

Witam,
tak jest taka możliwość. Zazwyczaj skierowanie do szpitala wystawia lekarz psychiatra lub lekarz rodzinny. W nagłych przypadkach pacjenci mogą być przyjęci bez skierowania, natomiast nastąpić to może dopiero po badaniu przez lekarza w izbie przyjęć.

Innym wyjściem z Pani sytuacji jest również spotkanie się z psychiatrą poza szpitalem, ustalenie z nim, co Pani dolega i czy należy włączyć farmakoterapię. Pomocne jest również podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam i życzę odnalezienia sensu w życiu!

Agnieszka Jagielak