Choruję na białaczkę limfocytową - czy powinnam szczepić się przeciwko grypie?

Od wielu lat szczepiłam się na grypę i nie chorowałam. Od roku mam rozpoznaną przewlekłą białaczkę limfocytową. Pytałam hematologa, czy mogę szczepić się na grypę. Nie powiedział że tak i nie powiedział że nie. Jako źródło wiedzy pozostał mi internet. Nie zaszczepiłam się. Efekt jest taki, że oczywiście na grypę zachorowałam. Nie wiem co mam robić jesienią. Pewnie jednak zaszczepię się mimo wszystko. Proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

U chorych z grupy wysokiego ryzyka powikłań pogrypowych (czyli także osoby chorujące na przewlekłą białaczkę lifmatyczną) zalecane są szczepienia przeciwko grypie. Oczywiście przed szczepieniem u osoby z PBS obowiązuje konsultacja lekarska tak jak u wszystkich pacjentów poddawanych szczepieniom.

Pozdrawiam serdecznie