Choruję na bulimię i mam nieregularny okres. Czy mogę zajść w ciążę?

Witam. Od kilku lat choruję na bulimię, co jest przyczyną bardzo nieregularnego okresu. Miesiączkuję co 3-5 miesięcy. Sama menstruacja trwa 3-4 dni i nie jest ani skąpa ani zbyt obfita. Czy pomimo tego jest możliwość zajścia w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Bulimia jest ciężką chorobą grożącą wystąpieniem licznych powikłań. Jeśli jeszcze nie zaczeła Pani jej leczyć, proszę zrobić to jak najszybciej.
2. Zajście w ciążę może być utrudnione, jednak nie jest niemożliwe. Jeśli chce Pani zrezygnować z antykoncepcji, bo choroba Panią ochroni, to proszę się nie łudzić.