Chowający się sutek - czy powinnam się martwić?

Witam.

Jestem kobietą, mam 29 lat. Od jakiś dwóch tygodni zauważyłam bardzo dziwne zachowanie się prawego sutka. Zawsze oba sutki były równe i równo reagowały na bodźce zewnętrzne, dotyk lub zimno. Zaobserwowałam, że prawy sutek mniej reaguje na te bodźce, zaczął się jakby sklejać i chować. Jeśli go wyciągnę - sterczy tak samo jak lewy, ale gdy dotykam obu sutków prawy jest mniej wrażliwy na dotyk.

Przestraszyłam się, bo wiem, że taki objaw może wskazywać na chorobę nowotworową, tym bardziej, że moja babcia ma raka piersi. Wystraszyłam się bardzo i poszłam z tym do ginekologa, zbadał piersi nie wyczuł nic niepokojącego, ale dla świętego spokoju kazał zrobić USG. Czy faktycznie mam się tym nie przejmować aż tak bardzo? Nie mam jeszcze dzieci, nie karmiłam piersią. Od trzech miesięcy przyjmuję pigułki antykoncepcyjne - czy mogą mieć one na to jakiś wpływ? Strasznie się boję, bo wiem, że do tej pory wszystko było OK.

Witam serdecznie.

Proszę się nie denerwować na zapas. Być może faktycznie jest to reakcja na rozpoczęcie terapii hormonalnej antykoncepcyjnej. Objawem raka piersi może być wciagnięcie skóry w okreslonym miejscu na sutku, ale zazwyczaj jest to objaw bardzo zaawansowanego nowotworu i wciągnięcie jest na stałe czyli nie da się w tym miejscu przywrócić naturalnego wyglądu skóry.

Myślę, że taka sytuacja nie dotyczy Pani, ale oczywiscie ze względu na raka piersi w wywiadzie rodzinnym warto się cześciej i dokładnie badać.

Pozdrawiam serdecznie.