Chrapanie podczas oddychania u 6-miesięcznego dziecka

Witam. Mój 6 miesieczny synuś pochrapuje podczas oddychania. Nie chrapie podczas snu, spi cichutko jak myszka, nosek ma czyściutki, drożny , nie ma Kataru. Chrapanie występuje jednak podczas ssania smoczka, picia z butelki Ze smoczkiem oraz przy głębszym i szybszym oddechu.ma sie wrażenie ze ma katar ale tak nie jest. Martwi mnie to "chrumkanie" czy powinnam udać sie do lekarza ? Czy moze to świadczyć o problemach np: astma , alergia itd ?

Aleksander Ropielewski

Prawie na pewno nie jest to objaw alergii ani astmy. Podejrzewam, że przyczyną może być niedrożność dróg oddechowych (usta nie są zaliczane do dróg oddechowych, pisząc te słowa myślę o fizjologicznej drodze oddychania jaką są przewody nosowe i gardło) dlatego objawy pojawiają się w opisanych powyżej sytuacjach. Jednak bez badania przedmiotowego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi i zachęcam Panią do wizyty u laryngologa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się d swojego lekarza oraz wykonać kontrolne badanie laryngologiczne. Może być to związane z przerostem migdałków.