Chrapanie u 20-miesięcznego dziecka

Witam. Mój synek od około miesiąca w czasie snu zaczoł chrapać ( ma 20 miesięcy ) oddycha przez nosek czasami nawet ma problem z nabraniem powietrza. Co to może być za przyczyna?

Witam! Chrapanie u dziecka może być wywołane nieprawidłową budową wiotkich części gardła (podniebienie miękkie, języczek), przerostem migdałków lub złą drożnością jamy nosowej. Ustalenie konkretnej przyczyny zaobserwowanych przez Panią objawów wymaga bezpośredniego badania laryngologicznego.