Chroniczne zmęczenie u 41-letniej kobiety

jestem ciągle zmęczona, przeraźliwie zmęczona, nawet jak śpię po 8 godzin dziennie przez dłuższy okres czasu tzn regularnie, to wstaję jakbym przez całą noc kopała rowy.

Witam,

Myślę, że w takiej sytuacji warto udać się do lekarza, aby wykonać podstawowy pakiet badań, celem wykluczenia przyczyn somatycznych.
Poczucie zmęczenia może występować w sytuacji nasilonego stresu. Mam na myśli zarówno trudną przeciążająca sytuację jak i wiele mniejszych sytuacji rozłożonych w czasie. Brak energii i chęci do działania to jeden z objawów depresji klinicznej.

Pozdrawiam

Opisane przez Panią dolegliwości są zbyt ogólne oraz mogą mieć zbyt wiele przyczyn, abym mógł udzielić satysfakcjonującą odpowiedź. Od jak dawna występuje zmęczenie? Jaki styl życia Pani prowadzi? Czy choruje Pani na jakieś inne dolegliwości? Czy badała Pani poziom hormonów tarczycy, robiła morfologię, konsultowała objawy z lekarzem?
Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć jest wizyta u lekarza rodzinnego, celem bliższego przyjrzenia się objawom. Pozdrawiam