Chroniczny lęk, stres, nadużywanie alkoholu i depresja

Witam. Mam 19 lat, od dłuższego czasu odczuwam ogromny stres, lęk. Dotyczyło mnie to już wcześniejszych latach, ale teraz jest to dla mnie bardziej odczuwalne. Wcześniej często naduzywalam alkoholu by poczuć ulgę, ale na następny dzień było o wiele gorzej. Wspomagalam się rowniez lekami uspokajającymi. Mam problemy ze spaniem od kilku miesiecy. Nie śpię 4 noce pod rząd lub śpię 2h każdej nocy, często się będzie jeśli zasne. Nie wiem czy problem jest na podłożu alkoholu. 3 lata temu wykryto u mnie depresje, leczylam się krotko, poczułam się lepiej i przerwalam leczenie. Bardzo często płacze i nie wiem co mam zrobić ze sobą. Nie mam ochoty na nic, czuje smutek, lęk, nic mnie nie cieszy. Jestem osobą bardzo skryta i nieśmiałą. Unikam ludzi, ale nie czuję się z tym dobrze. Proszę o pomoc

Dzień dobry,
Jest Pani bardzo młodą osobą i jestem ciekawa, co sprawia i co dzieje się w Pani życiu i w Pani samej, że przeżywa Pani tak ogromny smutek, stres, cierpienie. Doradzam wizytę u psychologa psychoterapeuty celem rozpoczęcia terapii oraz uzyskania wsparcia. Dobrym pomysłem byłaby także wizyta konsultacyjna u psychiatry pozwalająca na uzyskanie dokładnej diagnozy oraz być może podjęcie farmakoterapii (zwłaszcza jeśli chodzi o problemy ze snem). Podejrzewam, że kompleksowe leczenie przyniosłoby poprawę w stosunkowo krótkim czasie. Zastanawiam się też, czy jest ktoś w Pani otoczeniu kto mógłby stanowić dla Pani wsparcie i przed którym mogłaby się Pani otworzyć. Jest Pani dopiero u progu dorosłości i mam nadzieję, że jeszcze wszystko się ułoży.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/