Chroniczny ucisk głowy - czy to może być stres czy coś poważniejszego?

Witam. Od kilku miesięcy zmagam się z pewnym problemem. Na początku zrzucałam to na stres, lecz teraz zaczynam mieć wątpliwości. Zacznijmy od początku. Od ok 2-3 lat zmagam się z chronicznym uciskiem głowy, uczuciem "rozrywania" głowy, jakby mój mózg uciskał czaszkę. Jako uczennica szkoły średniej stwierdziłam, że to zwyczajny stresik związany z natłokiem szkolnych obowiązków. Wszystko zaczęło się we wrześniu, kiedy zauważyłam, że zaczynam zapominać słów. I to nie wyspecjalizowanych słów, ale zwyczajnych jak np. "lalka" "dom" "wanna" W rozmowach z innymi czy np. w pisaniu sprawdzianów mam ogromny problem - pomimo mojej wiedzy nie mogę jej przekazać. Dodatkowo dochodzi problem z brakiem rozróżnienia literek. Co chwilę zamieniam "b" na "d" lub "p" na "g. Chciałabym zaznaczyć, że nigdy nie miałam problemów z dysleksją, a wręcz odwrotnie, byłam naprawdę niezła w np. pisaniu wypracowań właśnie ze względu na brak popełnianych błędów. Dodatkowo mam problem z koncentracją i pamięcią. Potrafię uczyć się przez tydzień po 2 godziny, a jedyną oceną jaką dostaję jest niedostateczny. " Nacisk" na czaszkę nasilił się. Teraz nie czuję tylko ucisku, ale codzienny ogromny ból, który uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Nie mogę przez nawet utrzymać otwartych oczu. Jestem w klasie maturalnej więc te przeciwności są dla mnie naprawdę uciążliwe. Stąd moje pytanie: mają Państwo jakiś pomysł na diagnozę? Są to objawy - tak jak podejrzewałam - natury psychicznej lub nawet nerwicy czy może jednak lepiej skonsultować się z neurologiem? Chciałabym rozwiązać ten problem, aby wejść w dorosłość "z czystą kartą" :) Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień - to ma fundamentalne znaczenie.
Nie pozostaje Pani nic innego, jak bezpośrednio/kontrolnie skonsultować swoje symptomy u neurologa
oraz neuropsychologa (celem oceny funkcji poznawczych (m. in. chodzi o pamięć/koncentrację/uwagę)).

Widziałabym również celowość osobistej konsultacji psychologicznej/psychoterapeutycznej, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia.

Z życzeniami dla Pani radości oraz pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605