Chrupanie w kolanie rok po uszkodzeniu ścięgien i operacji ACL

Witam. Trenuje intensywnie, często z ciężarami, głównie ćwiczenia dynamiczne. Problem jest z kolanem. Rok temu miałem poważne uszkodzenie ściegien i operacje ACL. Teraz czuje mocne chrupanie w kolanie. Ból żadko. Robię dużo przysiadów i martwie się że mogę sobie zaszkodzić. Kolano jakby po rozruszaniu się nie chrupie tak bardzo. Ból występuje też rano po przebudzeniu czy zejściu po schodach. Jak napnę mięśnie nóg też czuję delikatny ból. Czy muszę coś z tym robić?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie konieczna jest wizyta u ortopedy i wykonanie badań dodatkowych. W obecnej sytuacji, bez wykonania badania przedmiotowego i badań dodatkowych nie jestem w stanie odpowiedzieć co konkretnie może być przyczyną Pańskich dolegliwości i na ile jest to związane z operacją jaką Pan przeszedł.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski