Chrypka i bolesność gardła po jedzeniu u 23-latka

Witam. Od jakiegoś czasu występuje u mnie pewien problem. Jakieś 2-3 tyg temu po jedzeniu, poczułem ból i drapanie gardła. Zrobiłem zdjęcie gardła, i zauważyłem zaczerwienienie, plus jakby troche jaśniejsze od reszty gardła, grudki, na jego tylnej ścianie. Jakieś 2 tyg wcześniej, zanim wyskoczyły te grudki, powiększyły mi się węzły chłonne (tkliwe, bolesne). Gardło raz pobolewa, raz nie. Brak gorączki. Dodatkowo, pojawiła się lekka chrypka, a raczej pogrubienie głosu.

Milena Lubowicz

Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, gdyż opisane objawy mogą oznaczać zapalenie gardła, anginę czy mononukleozę. Ale można to zróżnicować jedynie poprzez badanie lekarskie oraz ewentualnie badania dodatkowe.
Pozdrawiam