Chrypka, katar i białe dziąsła a choroba Gravesa-Basedowa

Leczę się na Gravesa-Basedowa. Dostałam chrypki, kataru i mam różowe, wręcz białe dziąsła. Mniej więcej od tygodnia. Oprócz tego szyjki zębowe bardzo się odsłoniły. Stało się to wręcz z dnia na dzień. Odczuwam również bardzo silny niepokój i lęk. Dostałam na skórze dziwnych ropnych krostek. Tętno i temperatura ciała w normie. Co mam robić? Moja rodzina uważa, że przesadzam i powinnam iść do psychiatry...

Objawy somatyczne (zmiany skórne, chrypkę, problemy z dziąsłami) powinna Pani skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu bądź odpowiednimi specjalistami (dermatolog, laryngolog). Natomiast w kwestii odczuwanego przez Panią lęku i niepokoju, warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Po konsultacji będzie mógł postawić diagnozę dotyczącą objawów i zaproponować dalsze postępowanie.