Chrypka u 63-latka

Od dwóch lat zaczęłam chrząkać. Byłam u laryngologa, lekarza chorób płuc i gastroenterologa. Żaden z lekarzy nie zdiagnozował mojego chrząkania. Płuca czyste,spirometria w normie. \laryngolog też niczego nie zauważył. Leczę się na refluks dwunastniczo-żołądkowo-przełykowy. Mam niedomknięty górny odzwiernik. Moje pytanie jakie muszę zrobić badania by dokładnie zdiagnozować tą chrypkę, by wykluczyć chorobę rakową. Mam 63 lata.

Witam serdecznie.
Jeżeli laryngolog, pulmonolog i gastroenterolog nie znaleźli niepokojących objawów w badaniu fizykalnym, raczej nie powinien się Pan obawiać choroby nowotworowej. Chrypka jest bardzo częstym powikłaniem choroby refluksowej przełyku, zwłaszcza jeśli ma Pan problem z niedomykającym się zwieraczem wpustu (naraża to struny głosowe na stałe drażnienie przez kwaśną treść żołądka pomimo farmakoterapii). Myślę, że jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna Pańskich dolegliwości.