Chrząkanie i nieżyt nosa u 6-latka

Witam.Mój syn 6 lat od miesiąca ciągle chrząka.Ma także ciągle zapchany nos najbardziej nocą.Pomaga mu Nasonex.Mimo iż nos jest odetkany to nic nie można wydmuchać.Dziecko skarży się ze cos przykleja mu się do gardła i musi odchrząkiwać.Zrobiliśmy wymaz z gardła.Mimo że na języku jest biały nalot to grzyby nie wyszły.Dość liczne wyszły Neisseria spp. i Streptococcus viridans a nieliczne Streptococcus pyogenes[gr.A]2lata temu testy nie wykryły alergii i refluksu też nie ma.Proszę o odpowiedż

Proszę Panią
Myślę że po prostu należy udać się z dzieckiem na kompletne badanie laryngologiczne. W wykazie widoczne są bakterie. Laryngolog powinien pobrać całowanie wymazy ponownie z antybiogramem. Jeśli wyjdą wyniki ponownie dodatnie - jest to infekcja bakteryjną która należy leczyć celowanym antybiotykiem. Sterydy donosowy nie zahamuje wzrostu dziecka jeśli będzie podawany krótko ale to nie jest rozwiązanie problemu.