Chrząstka rzepki o nieco nierównych zarysach na powierzchni bocznej

proszę o interprentacje rezonansu magnetycznego. a dokładnie tych wersów. Chrząstka rzepki o nieco nierównych zarysach na powierzchni bocznej. Chrząstka rzepkowej powierzchni stawowej k. udowej zachowana. Zmiany chonodromalacji II st. chrząstki kłykcia bocznego k. piszczelowej; poza tym chrząstka kłykci k. udowej i piszczelowej zachowana. Łąkotka przyśrodkowa o nieco poszarpanym brzegu na pograniczy trzonu i rogu tylnego - na tle zmian pourazowych? Zmiany degeneracyjne rogu tylnego.

Szanowany Panie, wynik badania NMR jest J E D Y N I E jednym z wyników badań dodatkowych. D O K Ł A D N I E przytoczony tekst świadczy o uszkodzeniu łąkotki oraz powierzchni chrzęstnej rzepki i kłykcia piszczelowego. D O P I E R O zestawienie objawów klinicznych z przytoczonym opisem pozwoli prowadzącemu Pana leczenie Ortopedzie podjąć decyzję co do najlepszego sposobu leczenia ( zachowawcze - np. rehabilitacja lub operacyjne - artroskopia z możliwością "naprawy" uszkodzonych elementów). Sugeruję kontynuację leczenia u Ortopedy (dokładnie !) i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.