Chude łydki u 18-latka

Witam. Mam 18 lat, moim problemem są chude nogi, konkretnie łydki. Nie mają w ogóle kształtu. Jestem szczupły, ale nie chudy. Mam szerokie ramiona i przyzwoitą klatkę piersiową, uda też są w porządku, a łydek nie mogę ruszyć prostymi ćwiczeniami. Jem ok 2800-3200 kcal dziennie, gram w piłkę nożną.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Witam Pana,
jeśli chodzi o mięśnie łydek to droga do sukcesu może być w Pana przypadku kręta z racji gry w piłkę nożną . Łydki jako mięśnie , które używa Pan codziennie i dodatkowo są obciążane przy grze w piłkę nożną( nie mam informacji ile razy w tygodniu ta gra się odbywa , ile razy w tygodniu i jak trenowane są łydki) to albo mięsień jest przetrenowany albo co może się wydawać paradoksem niedotrenowany- zbyt małe obciążenia są stosowane w czasie treningu na łydki .Proszę pamiętać , że łydki dźwigają codziennie ciężar Pana ciała i stosowanie zbyt małych obciążeń nie spowoduje uszkodzeń komórek mięśniowych w czasie treningu , czego późniejszym efektem jest rozrost włókien mięśniowych na grubość. Należy wytrwale obserwować efekty treningu i szukać ćwiczeń, które spowodują przyrost tkanki mięśniowej łydek . Każdy z nas jest inny i jeśli jednak okaże się ,że będzie miał Pan małą ilość włókien szybkokurczliwych w łydce, to korzystniejszy będzie dla Pana trening z mniejszymi ciężarami i większą liczbą powtórzeń.
Więcej w temacie przeczytasz na stronie:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
Robert Wszelaki

Witam,

Powodem zbyt szczupłych łydek może być gra w piłkę lub po prostu tka budowa ciała. Spróbuje Pan ćwiczyć łydki siłowo z obciążeniem. Proszę spróbować poradzić se trenera jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać aby rozbudować mięśnie łydek.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk