Chudnięcie po ciąży a astma wysiłkowa

witam po ciąży bardzo dużo przytyłam, chciałabym to zgubić jednak nie wiem jak ponieważ mam podejrzenie astmy wysiłkowej i nawet najmniejszy wysiłek sprawia mi ogromną trudność gdyż dostaje swiszczacy oddech i nie moge oddychac. co robic bo bardzo chce cwiczyc fizycznie zeby schudnac a dopiero zaczynam leczyc astme pozrawiam Joanna

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

odpowiednią dietę dopasuje Pani w gabinecie dietetycznym, jeżeli dalej karmi Pani dziecko, dieta powinna być dopasowana równiez pod kątem laktacji.

Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, podstawa każdego odchudzania musi byc zdrowa, redukcyjna i zbilansowana dieta. W Pani sytuacji nie jest przeciwwskazany każdy wysiłek dlatego zalecam np. codzienne spacery po 45-60 minut i zapewne w czasie leczenia wysiłek będzie mógł byc zwiększony. Pozdrawiam