Chwiejne ciśnienie - jak sobie radzić z bólami głowy?

Od 18 roku życia leczę sie na chwiejne nadciśnienie, które gdy skończyłam 25 lat przeszło w nadciśnienie. Teraz mam 42 lata i jeszcze niedawno nadciśnienie sięgało 140/90 więc brałam l**** połówkę rano i połówkę v**** na dzień. Oczywiście dokuczały mi bardzo często, nagminnie bóle głowy. Od 3 tygodni mam bardzo niskie ciśnienie, więc biorę tylko 1/2 l***, a i tak ciśnienie w południe to 120/60, tętno 60. Ledwo żyję, tak boli mnie głowa. Poza tym nic mi nie dolega, ale te bóle głowy, zmęczenie...nie można z tym żyć. Co robić?
42 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Wartość ciśnienia tętniczego 120/60 mmHg jest jak najbardziej prawidłowa - Pani organizm najprawdopodobniej przyzwyczajony był do wyższych wartości ciśnienia, stąd bóle głowy i osłabienie przy obecnym ciśnieniu. Być może modyfikacja leczenia przeciwnadciśnieniowego spowoduje ustąpienie przykrych objawów. Najlepiej, aby zwróciła się Pani do lekarza rodzinnego i opisała mu swój problem.
Pozdrawiam.