Chwilowa utrata wzroku w ciąży

Witam. Mój problem pojawił się w 5 m-cu ciąży i polegał na chwilowej utracie wzroku w LO ( jakby kodowanie obrazu).Wizyta u okulisty nie wykazała nic niepokojącego jak również wykonany tomograf nic nie wykazał. Powyższy problem nadal występuje tj. Co jakiś czas (jestem już 5 m-cy po porodzie) Ponadto mam założony aparat ortodontyczny i z tego powodu nie mogę miec wykonanego rezonansu głowu.Bardzo sie martwię,że mam guza mózgu a tomograf tego nie wykazał.Czy TK jest wiarygodne i czy aparat moze w

Aleksander Ropielewski

Badanie TK jest w tym wypadku wiarygodne. Należy upatrywać przyczyny okulistycznej lub neurologicznej o innej etiologii niż guz.