Kobieta , 40 lat Witam, Od okolo 12 dni,6 letni syn zgłasza chwilowe bóle w okolicy serca,bóle są spradyczne,wystepują średnio raz na 2 dni. W tym czasie pojawiały się też krótkie bóle w okolicy żołądka,wzmożone pragnienie od dłuzszego czasu. Zostały wykonane usg brzucha,enzymy-amylaza,lipaza ,mocznik,kreatynina,aspat i alat sa w normie.Kilka tygodni temu w badaniu echo serca stwierdzono niedomykalnosc plucna oraz scienczenie nici zastawki mitralnej.Obecnie przechodzi infekcje z katarem. Czy moze to byc ZMS ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Tomasz Stawski 84
Lek. Tomasz Stawski Chirurg, Jaworzno 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Jeśli chodzi Pani o rozpoznanie zapalenia mięśnia sercowego (ZMS) to można je postawić po wynikach badań laboratoryjnych i USG (echu) serca, więc raczej to wykluczono, bo wyniki na to nie wskazują. Na temat ZMS można poczytać sobie na stronach:
https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-miesnia-sercowego
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/zapalenie-miesnia-sercowego-zms-przyczyny-objawy-i-leczenie_38386.html
http://www.mp.pl/pacjent/choroby/87627,zapalenie-miesnia-sercowego

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: