Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chwilowe bóle w okolicy serca a niedomykalność płucna

Witam, Od okolo 12 dni,6 letni syn zgłasza chwilowe bóle w okolicy serca,bóle są spradyczne,wystepują średnio raz na 2 dni. W tym czasie pojawiały się też krótkie bóle w okolicy żołądka,wzmożone pragnienie od dłuzszego czasu. Zostały wykonane usg brzucha,enzymy-amylaza,lipaza ,mocznik,kreatynina,aspat i alat sa w normie.Kilka tygodni temu w badaniu echo serca stwierdzono niedomykalnosc plucna oraz scienczenie nici zastawki mitralnej.Obecnie przechodzi infekcje z katarem. Czy moze to byc ZMS ?
KOBIETA, 40 LAT 12 miesięcy temu

Skuteczność maseczek ochronnych

Kiedy pojawiają się jakieś informacje o epidemiach, z aptek błyskawicznie znikają maseczki ochronne. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Czy mogą nas np. ochronić przed świńską grypą?

Jeśli chodzi Pani o rozpoznanie zapalenia mięśnia sercowego (ZMS) to można je postawić po wynikach badań laboratoryjnych i USG (echu) serca, więc raczej to wykluczono, bo wyniki na to nie wskazują. Na temat ZMS można poczytać sobie na stronach:
https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-miesnia-sercowego
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/zapalenie-miesnia-sercowego-zms-przyczyny-objawy-i-leczenie_38386.html
http://www.mp.pl/pacjent/choroby/87627,zapalenie-miesnia-sercowego

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety