Chwilowy ucisk serca u 21-latka

Mam 21 lat, od wczorajszego popoludnia odczuwam bol jakby serca z jego lewej strony. Tak sie sklada ze ok 1,5 miesiaca temu mialem holtera i ekg, nie lecze sie na nic, oba badania wyszly prawidlowo. Bol nie jest ciagly, jest to jakby chwilowy ucisk.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania krwi i ekg względnie próba wysiłkowa.

Lek. PaweĹ Baljon

W tak młodym wieku raczej trudno podejrzewać chorobę wieńcową. Pytanie pozostaje otwarte o alkohol, inne używki (dopalacze, narkotyki), nikotynę itp. Warto udać się do lekarza ponieważ to że przed miesiącem był Pan badany i nic nie stwierdzono (nie wiem czy badania były wykonywane z tego samego powodu co obecny problem i czy w czasie wykonywania badań odczuwał Pan zgłaszane dolegliwości) nie wynika, że nie należy przeprowadzić badania ponownie w związku z wystąpieniem dolegliwości . Warto byłoby też sprawdzić potas i magnez.
Pozdrawiam
M. Muzolf