Chwilowy zanik mowy, drętwienie ręki i zawał mózgu bez wylewu

Witam.Panie doktorze mój tata dwa tygodnie temu dostał chwilowego zaniku mowy,nie mógł się wyłowić, dretwiala tez mu prawa ręka. Był 2 tyg.w szpitalu.stwierdzono zawał mózgu bez wylewu i krwawienia.w szpitalu było wszystko dobrze. Jest już w domu i znowu dzisiaj zaczął się jakac i nie mógł nic powiedzieć. Ręka nadal dretwieje.dodam tylko,ze tato ma założone stenty,miażdżyce, cukrzyce,astmę oskrzelowa i bezdech senny.co mamy robi? martwimy się. o jego zdrowie,pozdrawiam i proszę o wskazówki.

Ogólnie mówiąc udar mózgu dzielimy na niedokrwienny i krwotoczny. Pani Tata przeszedł udar niedokrwienny.
Tata jest bardzo obciążony internistycznie, z dużym ryzykiem wystąpienia udaru mózgu.
Biorąc pod uwagę wszystkie obciążenia istnieje duże ryzyko wystąpienie ponownego udaru albo zaburzeń krążenia mózgowego.
Podstawą jest bardzo precyzyjna kontrola czynników ryzyka udaru czyli wszystkich czynników i chorób internistycznych ( szczególnie nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, lipidogram).
Tata musi być pod stałą kontrola internistyczną i neurologiczną.

Myślę,że warto skonsultować się z lekarzem. Czasami takie objawy mogą wskazywać na tzw.TIA, czyli przemijające zaburzenia niedokrwienne, powinni Państwo udać się do lekarza