Chwilowy zanik widzenia po przebudzeniu w nocy

Witam. Kilka razy zdarzyło mi się (także dzisiaj) po przebudzeniu nad ranem, gdy zapaliłem światło w toalecie, gdzie nie ma okna i jedynym źródłem światła jest żarówka na suficie, w moich oczach obraz tak jakby z trzy razy mignął, jak przy świetle, które nie łączy i następują przerwy w świeceniu, tak samo mi obraz przed oczyma mignął na czarno, tak jakby światło zgasło na ułamek sekundy. Mam 18 lat, żadnej wady wzroku. Czy to jest normalne?

Tak. Zdarzają się takie rzeczy z widzeniem. Jest to impuls i on idzie po nerwach i warstwach siatkówki jak po drucie..Mamy też efekt powidoku,czyli naprzemienne widzenia raz ciemno raz jasno. aż do wygaśnięcia sygnału.