Ciągła ospałość, zmęczenie, zaniżona samoocena i zerowe libido u 23-latka

Witam, borykam się ze strasznym, w mojej ocenie, problemem. Mam 23 lata i od pewnego czasu borykam się z problemami. Ciągła ospałość, zmęczenie, stany depresyjne, zaniżona samoocena, zerowe libido. Siada psychika, jak również ciało. Ćwicze, odżywiam się prawidłowo (przerobiłem różne warianty diet, aktualnie ketogeniczna). Po badaniach hormonalnych wszystko wyszło w normie, jednak testosteron 325 ng/dl przy widełkach 289-870. Co robić? Czuję się wrakiem mężczyzny.

Dzień dobry!

Wynik testosteronu rzeczywiście jest obniżony. Dla sprawności seksualnej musiałby wynosić on powyżej 400. Nie może być to jednak jedyna czy dominująca przyczyna pogorszenia Pana kondycji, stanów depresyjnych, obniżenia samooceny itp. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry oraz (w zależności od jego zaleceń) rozważyć podjęcie psychoterapii lub farmakoterapii.

Pozdrawiam!

Witam,
warto by zastanowił się Pan, co znaczy "od pewnego czasu" borykam się z problemami. Być może uda się Panu powiązać ten stan z jakimś wydarzeniem? Skoro badania fizykalne są w normie, warto skontaktować się z psychoterapeutą, który pomoże Panu rozpoznać, czy opisane przez Pana problemy, nie łączą się ze sferą przeżywania. Jeśli tak, zaleci też Panu odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie