Ciągła potrzeba jedzenia słodyczy

Witam. Mam 18 lat. Od jakiegoś czasu odczuwam ciągłą potrzebę jedzenia słodyczy. Kiedyś potrafiłam sobie odmówić, a teraz nie wyobrażam sobie dnia bez cukru. Nie wiem czym jest to spowodowane, po prostu muszę i koniec. Nie słodzę za to kawy ani herbaty. Co mam robić? Czy jest to spowodowane tym, że mam słabą wolę? A może przyczyny mogą być zupełnie inne?

Witam. Być może w Twoim życiu pojawiły się sytuacje, którym trudno jest Ci sprostać. W sytuacji obciążenia i napięcia, organizm, aby sprawić sobie ulgę potrzebuje cukrów, stąd to objadanie. Warto porozmawiać z psychologiem na temat jak rozwiązywać bieżące problemy bez szkody dla siebie. Pozdrawiam

Jedzenie słodyczy powoduje ciągłe wahania poziomu cukru we krwi, szybkie skoki ale też szybkie spadki. Mimo,że APni wie, że nie powinna organizm dopomina się, aby wyrównać poziom. Aby uniknąć takich wahań warto jeść często - około 5 małych posiłków, aby poziom cukru był stały, nie dopuszczamy w ten sposób do krytycznego punktu, gdzie najczęściej się sięga po słodycze.

Witam.Mówiąc o apetycie na słodkie, warto zastanowić się, skąd on pochodzi. Najczęściej, jest przyczyną wahań stężeń cukru we krwi. Gdy stężenie to spada, zaczynamy odczuwać głód, a nasz organizm „żąda” czegoś słodkiego, by wyrównać niedobór cukru. Proponowałabym spożywać 5 posiłków dziennie.Pozdrawiam

Witam,

Przyczyn ciągłej ochoty na słodycze może być wiele. Wzmożony apetyt na słodycze może pojawiać się pod wpływem emocji, stresu lub wahań cukru w Pani organizmie. Wpływ na wahania cukru ma bezpośrednio Pani codzienna dieta. Jeżeli jadłospis jest źle zbilansowany, jada pani bardzo nieregularnie i np zbyt małe ilości to organizm odczuwa braki składników odzywczych i zaczyna ,,się ich domagać'' Jeżeli organizm domaga się uzupełnienia energii to Pani zacznie odczuwać ochotę na podjadanie a to po co sięga wtedy Pani najchętniej jest coś słodkiego. W celu uniknięcia wahań cukru i podjadania słodyczy konieczne jest ustalenie zdrowej diety. Nie pisze Pani nic na temat obecnego jadłospisu. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy dzień - co Pani jada, jakie porcje, jakie są odstępy pomiędzy posiłkami itp Ja chętnie zerknę i przeanalizuje. Wskażę też ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam
Prawdopodobnie spozywa Pani zbyt duzo produktow o wysokim indeksie glikemicznym. Prosze znalzc liste chocbyw internecie i unikac ich. Do tego zalecam 5 posilkow dziennie, wypijanie 1,5l wody dziennie oraz zapisywanie wszystkiego co Pani je.
Pozdrawiam
Kamila Ziemann