Ciągła senność a problemy z tarczycą

Witam,mam problem. Od pewnego czasu ciągle śpie,nie mam energii na nic. W nocy ciężko mi zasnąć a rano jestem zmęczona po czym po południu kładę sie na chwile i zasypiam conajmniej na 2-3 godziny. Pojawiły się worki pod oczami,wypadają mi włosy. Zawsze byłam aktywna a teraz jakbym mogła to bym leżała i spała. Morfologie mam w porządku. Żelazo raz miałam za niskie ale teraz się unormowało. Czytałam że mogą to być problemy z tarczycą,czy to prawda? Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Zgłaszane przez Panią dolegliwości mogą wynikać z niedoczynności tarczycy. Proszę oznaczyć sobie TSH, fT3, fT4 we krwi i z wynikami, w przypadku ich nieprawidłowości zgłosić się do endokrynologa. Jeśli wyniki będą nieprawidłowe, wówczas diagnostyka powinna być poszerzona o oznaczenie przeciwciał antyTPO i aTG oraz usg tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz