Mężczyzna , 27 lat Witam. Piotr mam 27lat. Ogólne samopoczucie ciągła senność przemęczenie bóle nóg i stawów. Ostatnia morfologia poza normą: Limfocyty 3,71(norma 1-3,5) Neutrofile 39,2(40-70) Limfocyty% 46,1 (20-45) Monocyty 10,3 (2-10) Pozatym mam leka nadwagę czego przyczyną jest podniesiony cholesterol. Mam także powiększone migdały do wyciecia i wrażliwy układ pokarmowy(częste biegunki). Chciałbym wiedzieć jakie dodatkowe badania mogę wykonać i do jakiego udać sie specjalisty...?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rozmaz krwi obwodowejRozmaz krwi obwodowej to podstawowe badanie, które może dostarczyć lekarzowi informacji o stanie ogólnym pacjenta. Analiza ta polega na ocenie procentowego składu krwi. Dlatego jest to procedura medyczna często zalecana i szeroko dostępna – może ją zlecić lekarz pierwszego kontaktu.
  • Bóle stawów – Bóle stawów pojawiają się zarówno u osób młodych, jak i starszych. Mogą mieć podłoże patologiczne, to znaczy być objawem poważniejszych chorób, lub wynikać z zaniedbań i niezdrowego stylu życia. Na bóle w stawach skarżą się osoby z nadwagą i otyłością, garbiące się i spędzające dużo czasu w tej samej pozycji.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: