Ciągłe bóle głowy. Jak się ich pozbyć?

Mam 15 lat i codziennie bardzo boli mnie głowa. Często mam jakieś zamglenia i robi mi się czarno przed oczami, po czym zaczyna mnie bardzo mocno głowa boleć. Zdarza się, że stracę chwilowo równowagę.

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Przyczyny opisywanych przez Panią dolegliwości (bólów, zawrotów głowy i zasłabnięć) mogą być różne. Powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego (wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych z krwi - wykluczenie anemii, pomiar ciśnienia tętniczego - wykluczenie niskiego lub wysokiego ciśnienia), który w razie potrzeby może dalej skierować Panią na dalszą diagnostykę neurologiczną (przedmiotowe badanie neurologiczne i badanie neuroobrazowe – jak np. tomografia komputerowa głowy- wykluczenie nieprawidłowości w mózgu) czy kardiologiczną (np. badanie Holter EKG- wykluczenie zaburzeń rytmu serca).