Ciągłe bóle głowy przy podciśnieniu śródczaszkowym

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej na temat podciśnienia sródczaszkowego? U mojego męża rozpoznano tę chorobę w czerwcu 2014 r. Od marca odczuwa ciągłe bóle głowy...obecnie mniejsze jak na początku choroby,nie mniej głowa boli ( ćmi ) Do tego miał w rozpoznaniu Wodniaki przymózgowe i rdzenia kręgowego. Jak postępować,co robić,czy są jakieś leki ,które pomogłyby zniwelować ból? Może jest we Wrocławiu jakiś neurolog.który miał podobny przypadek i podjąłby się leczenia mojego męża?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Samoistne podciśnienie śródczaszkowe (choroba Schaltenbranda) – choroba o niewyjaśnionej etiologii i patogenezie, której istotą jest nagłe zmniejszanie się objętości płynu mózgowo-rdzeniowego i obniżenie ciśnienia śródczaszkowego. Związane z podciśnieniem śródczaszkowym objawy to bóle głowy, nudności i wymioty, o nagłym początku. Charakterystyczne jest ustępowanie objawów w pozycji leżącej i ich nawrót przy pionizacji. Inne objawy to zawroty głowy, szumy uszne, zaburzenia widzenia, niekiedy ograniczenie pola widzenia. Mogą być obecne dyskretne objawy oponowe i niedowład nerwów odwodzących. Proponuję skorzystać z wyszukiwarki lekarzy dostępnej na naszej stronie.