Ciągłe bóle w nadbrzuszu promieniujące na plecy

Czy lepiej wykonć rm całego brzucha czy tylko np trzustki w moim przypadku?czy rm jest dokładniejszym badaniem obrazowym niz tk? (tk mialam 2lata temu ok)pytam bo objawy się stały przewlekłe(ból w nadbrzuszu ciągły),a diagnoza jelit.drażl nie zgadzam się z nią,mam fure objawów ktorych nie ma w w/w.np ten ból jest też w nocy.podejrzewam chorą trzustkę.czekam na wyniki markerów,a może usg wystarczy?co dokładniej zoobrazuje moj brzuch?pilnie proszę o poradę,ból promieniuje na plecy i jest uciążliwy.

Aleksander Ropielewski

Najlepszym badaniem do diagnozowania chorób trzustki jest tomografia komputerowa. USG również może być pomocne jednak ma mniejsza czułość.