Ciągłe budzenie się w nocy przez 2-latka

Dzień dobry, bardzo proszę o poradę w sprawie ciągłego budzenia się 2-letniego synka w nocy. Synek budzi się ok. 3-4 razy, nieraz co godzinę... Nieraz dostaje mleko, wodę lub nic mu nie podaję. Jak nic nie podam, to budzi się znów za ok 1 h i chce mleko lub wodę. Zasypia w swoim łóżeczku, ale po 2 h ląduje już albo na bujaku, albo u nas w łóżku. Nietety ostatnio z braku sił i snu, malec potrafi całą noc przespać na buajku ;( Proszę o poradę co mam zrobic, nie mam już siły wstawać tak często w nocy, tymbardziej, że wstajemy rano o 6 i szykujemy sie do pracy, żłobka. Serdecznie dziękuję!

Aleksander Ropielewski

Należy pilnować higieny snu, czyli nie dopuszczać do snu syna w ciągu dnia. Ponadto należy wykluczyć, że przyczyną wstawania w nocy jest pragnienie, które mogłoby wskazywać na chorobę. Jeżeli te rozwiązania nie odniosą skutku to przyczyna leży najpewniej w sferze e ocjonalnej i psychicznej i aby ustalić powód zachowania syna konieczna będzie pomoc psychologa.

Niestety w tej sytuacji najlepszym wyjściem jest konsekwencja. Jeśli faktycznie jest to okres skoku rozwojowego i Malec ma większe zapotrzebowanie odżywcze, warto przemyśleć zmianę na coś bardziej sycącego podczas kolacji (np. są dostępne tego typu kaszki).