Ciągłe infekcje gardła u 1,5-rocznego dziecka

Witam, mam problem z moim 1,5 rocznym synkiem. Od jakiegoś czasu cały czas choruje na infekcje gardła. Od września poszedł do złobka i to się pogorszyło. W przeciągu miesiąca był chory 3 razy i za kazdym razem dostawał antybiotyk a dzisiaj znowy ma stan pod gorączkowy i chrypkę!!!. Zastanawiam sie nad lekami homeopatycznymi nie chce mu fundowac ciagle antybiotyku. Prosze o radę czy mogę sama zadecydowac o podaniu mu takich leków czy potrzebuje konsultaci z lekarzem???? Marta

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Leki homeopatyczne nie są uznane przez konwencjonalną medycynę - nie ma żadnych dowodów na ich skuteczność. Nie powinna ich Pani podawać dziecku! Zwiększona częstość infekcji jest naturalną konsekwencją pójścia dziecka do przedszkola. Proszę udać się do lekarza pediatry, który zbada dziecko oraz wdroży właściwe leczenie. Warto pomyśleć o podaniu dziecku preparatów uodparniających.