Ciągłe myślenie o pracy, stres i jedzenie dla ukojenia nerwów a autoagresja

Chciałam zapytać, czy poniższe zachowania są przejawem autoagresji: osoba dorosła, 35 lat. Nie robi nic dla siebie, dla przyjemności, jest w ciągłym biegu, dużo pracuje, o pracy myśli ciągle, potem w domu cały czas myśli o obowiązkach domowych. Aby zrobić coś dla siebie (odpocząć, wyjść na spacer) musi mieć pretekst w postaci skrajnego przemęczenia, do którego się doprowadza. Osoba ta jednocześnie ma problemy z żywieniem, je w stresie i dla ukojenia nerwów. Proszę o diagnozę wstępną...!

Nie jest to autoagresja aczkolwiek takie zachowania najczęściej w długim okresie czasu źle wpływają na zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Dobrze byłoby namówić tą osobę do wizyty u psychologa. Im szybsze podjęcie decyzji o zmianie trybie życia tym większe szanse na zapobieżenie poważnym chorobom.
Pozdrawiam.

Nie jest to autoagresja. Ale nie są to również zachowania pozytywnie działające na organizm. Po diagnozę i plan działań terapeutycznych polecam udać się do psychologa. Pozdrawiam