Ciągłe myślenie o zdradzie żony ze szwagrem

Mam 36 lat a żona 32 zdradziła mnie z moim szwagrem przed i po ślubie był to romans z pół roku.Jesteśmy razem 11 lat dałem nam szansę ale mam wątpliwości dziś przychodzi mi siedzieć przy stole we święta z nim u mamy .Mam wątpliwości czy dobrze zrobiłem niema dnia żebym nie myślał o tym jak żyć są dni że to wszystko niema sensu ja się z tym nie pogodzie a ona mnie nie rozumiem . Czy nie powinien tego zakończyć

Proponuję udać się na konsultację psychologiczną dla par i małżeństw. Odczucie zgryzoty i braku zaufania - tym bardziej przez tak długi czas- nie sprzyja rozwijaniu relacji, ani dobremu samopoczuciu. Niezbędne jest, aby przepracował Pan przeżywane cały czas emocje, a małżonka zrozumiała Pana sposób myślenia i "zarzuty". Wtedy będzie Pan mógł bez emocji, na rozum zdecydować w jaki sposób chce, aby wyglądało Pana życie. Powodzenia.

Dzień dobry.

Wydaje się, że nie da Pan rady samodzielnie rozstrzygnąć opisanego dylematu, który, jak można wnioskować z postu, zwyczajnie Pana wyniszcza.
Sugerowałbym wobec tego konsultację psychologiczną, podczas której mógłby Pan wzmocnić się oraz podjąć decyzję dotyczącą nurtującego Pana problemu.

Pozdrawiam.

Witam,

Radziłabym skorzystaź z poradnictwa psychologa, który pomoże przyjrzeć się sytuacji na nowo i podjąć decyzję, znaleźć rozwiązanie, które byłoby dla Pana najmniej kosztowne pod względem emocjonalnym. Myślę, że otwarta rozmowa z żoną, o Pańskiej niechęci wobec szwagra i poszukianie razem drogi wyjścia również jest rozwiązaniem jeśli oboje Państwo będziecie chcieli szukać drogi zbudowania związku na nowo - wtedy również warto skorzystac z pomocy psychologa, psychoteraputy pracującego z parami. Sytuacja, w której Pan się obecnie znalazł, z każdym dniem niszczy Pana zasoby osobowe i wytrzymałość. Proszę nie zwlekać i jeśli nie z żoną, to samemu zadbac o własne zdrowie psychiczne.

Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata Mazurek