Ciągłe myśli o seksie u 21-latki

Mam 21 lat i jestem dziewicą. Nikt mnie nigdy nie gwałciła ani nie molestował. Moi rodzice nigdy ze mną o seksie nie rozmawiali, to był temat tabu. Nikt o tym nie wie, ale jestem zafiksowana na punkcie seksu. Myślę o nim cały czas. Jednocześnie mnie przeraża, boję się go, nigdy bym tego nie zrobiła, chociaż czasami wyobrażam siebie w takich sytuacjach. Dlaczego ciągle myślę o seksie, skoro nigdy nie miałam z nim do czynienia, boję się go i nim brzydzę?

Dzień dobry!

Potrzeba seksualna jest naturalną potrzebą człowieka, a libido i fantazje seksualne są objawem zdrowia. Stąd pragnienia seksualne są normalne, także dla tych osób, które jeszcze nie współżyją.

Jeśli jednak odczuwa Pani w związku z tym tak duży stres, konflikt wewnętrzny, a myśli seksualne wydają się być natrętne, obsesyjne, warto osobiście skonsultować się z psychologiem-psychoterapeutą.

Pozdrawiam!