Ciągłe napięcie, niepokój oraz rozdrażnienie

Witam, mam stwierdzone zaburzenia lękowe (lęk napadowy) Nie lubię sama wychodzić z domu, ciągle czuję się pobudzona co sprawia,że ciężko jest mi się skupić na danej czynności. Cierpię na bezsenność, mam problemy z regularnym jedzeniem, mam też lęk przed chorobą psychiczną i dużo czasu spędzam na czytaniu o nich w internecie. Czuję ciągłe napięcie i niepokój oraz rozdrażnienie. Czy to normalne przy tego typu schorzeniu ?

Nie napisała Pani o tym,czy w związku z diagnozą podjęła Pani leczenie u psychiatry, a także u psychoterapeuty. Ważne, aby się na tym skoncentrować i wszelkie wątpliwości, niepokoje związane z występowaniem objawów omawiać z osobami, które Panią leczą, ponieważ znają Panią i Pani historię choroby.
Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Witam,
opisane przez Panią objawy mogą wynikać z zaburzeń lękowych. Niemniej, jeśli są to nowe doświadczenia, ważne jest aby skonsultować je z osobami (lekarza, psychologa/psychoterapeuty) pod opieką, których Pani pozostaje.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam Panią. Od razu przejdę do Pani pytań. Myślę, że napięcie, niepokój i rozdrażnienie przeżywa Pani w dużym nasileniu. Domyślam się, że ma Pani lekarza, który postawił diagnozę i zaplanował leczenie. Być może ma Pani zaleconą farmakoterapię, która powinna przynieść zmniejszenie lęku. Dobrze by było żeby mogła Pani korzystać również z pomocy psychologicznej. To kolejny specjalista, który może być przydatny w nauce technik redukowania Pani lęku. Obawiam się, że zapoznawanie się z treściami w internecie na temat możliwych chorób tylko wzmaga Pani niepokój i napięcie. Proszę nie stawiać sobie diagnoz samodzielnie. Od tego ma Pani specjalistów i mam nadzieję, że może Pani liczyć na ich pomoc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/