Ciągle nie widzę efektów odchudzania, co mam jeszcze robić?

Jestem chłopakiem, mam 15 lat, 184 cm wzrostu i 85 kg wagi. Biegam codziennie prawie 30 min., 2 min. bieg 1 przerwa, i tak biegam już prawie miesiąc, i nie widzę żadnych efektów, co mam zrobić? Oczywiście dieta nie jest jakaś znana przez wszystkich, ale skuteczna, po prostu nie jem nic tuczącego. Mogę otrzymać pomoc? Nie wiem, może jakieś ćwiczenia? Proszę o szybką odpowiedź;)

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie znam Twojego codziennego jadłospisu, dlatego nie mogę powiedzieć, co robisz źle, a co jest bardzo istotne w utracie masy ciała. Jednak dam Ci kilka wskazówek. Kluczem do redukcji masy ciała jest regularne spożywanie posiłków. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Powinieneś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się stosować. Znajdziesz je w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatkow Dzięki nim będziesz mógł sam wyeliminować swoje błędy żywieniowe i je skutecznie naprawić.

Jeśli chodzi o trening, to należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, pompek czy innych ćwiczeń na siłowni, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, jogging, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona.

Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Wykonuj różne ćwiczenia, dzięki temu nie znudzisz się, ale również pobudzisz do pracy większą ilość mięśni.

Pozdrawiam