Ciągłe odbijanie po posiłkach i cofanie pokarmu po OZT

Jestem po OZT. Dieta . Ostatnio rozszerzyłem.Od tego czasu ciągłe odbijanie po posiłkach i cofanie pokarmu . Wielki dyskomfort. Uczucie zalegania posiłku w żołądku. Wyniki enzymów amylaza w moczu 204 i 57 czyli w normie , AIAT 45 , ASPAT 57 w normie.Podwyższona bilirubina całkowita 1,53 . Wyniki morfologii w normie jedynie nieznacznie obniżone płytki krwi na granicy - 138 . Czy ten stan to wprowadzenie do diety tzw. pokarmów ryzykownych i przez to podrażnienie trzustki? Jaki może być inny powód?

Milena Lubowicz

Nie napisał Pan jaki czas minął od OZT. Przyczyną dolegliwości może być włączenie nowych pokarmów do diety, możliwe, że trzustka jeszcze nie całkiem wróciła do normy. Zalecam powrót do bardziej rygorystycznej diety, a w przypadku braku poprawy proszę udać się do lekarza rodzinnego, gdyż koniecznie może być wykonanie badań dodatkowych.
Pozdrawiam