Ciągłe odczuwanie lęku

Witam. Mam dosc uprzykrzajacy i zycie problem. Przejde od razu do rzeczy. Tak więc moim problemem jest ciagle odczucie lęku. Czuje go gdy wychodze w nocy badz wieczorem do toalety (czesto prosze partnera by szedl ze mną) Czuje sie niepewnie wychodzac sama z domu.. nie wiem czy boje sie ludzi ich spojrzen czy czego .. nie jestem w stanie tego stwierdzic. Czesto wydaje mi sie, ze ktos za mna podąza a wrecz ze mnie sledzi. Czasem moj lęk jest tak silny ze boje sie wystawic stopy za koldre.

Witam!

To co pani opisała to zaburzenia lękowe i jeśli zechce pani pomóc sobie, to proszę poszukać terapeuty zajmującego się ta tematyka w miejscu zamieszkania. Im szybciej to pani zrobi tym lepiej. Pozdrawiam.

Witaj,
Wydaje się,jakby tryb życia w Twoim przypadku był w kontraście do potrzeb i być może nie nadążają one/potrzeby/ za resztą aktywności.W związku z tym lęk jest uczuciem,które wyzwala się właśnie wtedy,gdy czujesz "kogoś za plecami".Inaczej nie byłoby okazji,by dopuścić takie uczucie do świadomości.
I pozwolić sobie na bycie pod opieką lub choćby nadzorem.Może zechciałabyś zasięgnąć pomocy psychologa i poukładać swoje stosunki z ludżmi w taki sposób,by przestać się bać o to.......że się boisz.
Pozdrawiam i zachęcam.