Ciągłe odczuwanie strachu i lęku

Odczuwam dziwny strach przed wszystkim. Budze się w nocy i zamartwiam że kiedyś coś mi się stanie bolesnego lub moim bliskim. Nie mogę spać bo myślę o tragediach o których słyszałam, chorobach. Nie oglądam już programów w których opowiadają o takich rzeczach, wiadomości a zwłaszcza nic gdzie jest krew, ból. Jak ktoś opowie mi kawałek horroru boję się wszystkiego. Kazdy dźwięk mnie przeraża. Kiedy niczego się nie bałam, teraz boje się każdego bólu, nawet pobierania krwi. Co mam z tym zrobic?

Witam,
Opis wskazuje na występowanie zaburzeń lękowych. Warto rozważyć konsultację z lekarzem psychiatrą w celu postawienia właściwej diagnozy i wdrożenia ewntualnego leczenia.
Jednocześnie istotna jest współpraca z psychologiem lub psychoterapeutą (np.:w orientacji skoncentrowanej na rozwiązaniach) w celu przyjrzeniu się mechanizmom lęku oraz opracowanie własnego sposobu na poprawę jakości życia.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Proszę zgłosić się do psychoterapeuty (najlepiej nurtu poznawczo-behawioralnego), gdyż objawy jakie Pani opisuje są czystym przykładem na rozwinięcie się zaburzenia lękowego (np. zespół lęku uogólnionego - lecz trafną, opartą o wiele szczegółów, diagnozę może postawić jedynie specjalista po osobistym kontakcie z Panią). Psychoterapia pozwoli dotrzeć do źródła problemów i przeanalizować je tak, aby zniwelować lęk w samym "fundamencie". Lęk jest bardzo zgeneralizowany, a to oznacza, że bez pomocy z zewnątrz może sobie Pani z nim nie poradzić. Pozdrawiam.