Ciągłe osłabienie, częste chorowanie, problem z gojeniem ran i krwawienie dziąseł u 25-latki

Witam, Mianowicie, jestem ciągle osłabiona, bardzo szybko się męczę, czuje się zmęczona. Mój apetyt jest różny, raz jem normalnie a raz w ogóle nie mam ochoty. Często choruje. Średnio co 2-3 zazwyczaj na zatoki, grypę, zapalenie krtani, przewlekły kaszel. Mam duży problem z gojeniem ran, goją się bardzo długo i zostawiają po sobie ślady. Nawet po ugryzieniach komarów. Dziąsła mam popuchnięte i często krwawią i moja twarz jest dużo bledsza od reszty ciała. Dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry, problem krwawienia dziąseł wydaje się być w Pani przypadku jedynie objawem ogólnego problemu wynikającego z braku odporności, którego przyczyny nie jestem w stanie podać. Powinna się Pani udać do lekarza internisty i rozpocząć diagnostykę od gruntownych badań laboratoryjnych. Doraźnie objawowe leczenie zap. dziąseł sprowadza się do zwiększonej dbałości o higienę stosowania płukanek p. zapalnych. Po wizycie u internisty ew. wizyta u lek. periodontologa ( specj. chorób błony śluzowej i przyzębia). Pozdrawiam.

Zdrowe dziąsła nie krwawią. Taki stan jest spowodowany stanem zapalnym który powstał poprzez nagromadzenie się kamienia nad i pod dziąsłowego. Konieczna jest wizyta u stomatologa i profesjonalna higienizacja. Kolejny etapem jest leczenie przyzębia metodą vector. Po tych zabiegach dziąsła przestaną krwawić.