Ciągle płaczę i chodzę wkurzona. Co się ze mną dzieje?

Witam, mam 16 lat i od dłuższego czasu coś dziwnego się ze mną dzieje: cały czas chce mi się płakać, nawet z byle głupstwa. Ostatnio pokłóciłam się z mamą i płakałam pół dnia. Cały czas chodzę wkurzona, a nie wiem dlaczego. Gdy wychodzę z domu cały czas mam wrażenie, że ktoś mnie śledzi, obserwuje. Wściekam się o byle co. Nie wiem co mam robić :(

Witam!

Jesteś młodą osobą i Twój organizm bardzo silnie i szybko się zmienia. Okres dojrzewania jest bardzo trudnym czasem zarówno dla Ciebie, jak i Twojego otoczenia. Zmiany, które zachodzą w Twoim mózgu oddziałują na Twoje zachowanie, odczucia i myśli. Wahania nastroju są jedną z niedogodności tego czasu. Dodatkowo, gdy dojrzewasz, wszystko odczuwasz bardzo silnie i nawet drobne sprawy mogą wywołać bardzo intensywne emocje.

Możesz poczytać na ten temat, dowiedzieć się więcej o tym, co się z Tobą obecnie dzieje. Zmiany ciała i psychiki mają Cię zmienić w kobietę, ale są również bardzo trudnym czasem. Jeśli zdobędziesz więcej informacji na ten temat, to Twoja świadomość własnych reakcji również wzrośnie. Może to pomóc Ci w lepszym poznaniu siebie oraz uczuceniu się własnych emocji i uczuć.

Pozdrawiam