Ciągłe poczucie smutku, lęki i brak energii życiowej

Witam dręczy mnie ciągłe poczucie smutku, lęków ( czasem mam dobry nastrój albo stabilny).Ciężko mi się zapoznać z innymi, najlepiej mi się rozmawia z paroma ludźmi ( wtedy się czuję 100% JA ). Tak to jest gorzej nawet ze znajomymi, z którymi się widuję co jakiś czas ( powiedziałbym, że to już 50% JA - bez spontaniczności, poczucia humoru czy energii ). Nie wiem co mi dolega - borderline, d. dwubiegunowa? Czuję się niedoceniony ( nie licząc tych iluś osób) dlatego może się sztucznie czuję?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Obniżony nastrój, lęk oraz problemy w kontaktach interpersonalnych mogą wynikać z zaburzenia nerwicowego, depresyjnego lub mieszanego. Jednak wiarygodna diagnoza drogą internetową nie jest możliwa, dlatego powinieneś skonsultować się ze specjalistą.
Pozdrawiam

Różne mogą być przyczyny obniżenia nastroju. Każdy człowiek ma swoją niepowtarzalną historię życia. Nasze dzieciństwo jak i późniejsze wydarzenia kształtują naszą konstrukcję wewnętrzną i sposób patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość.
Poszukując odpowiedzi na pytanie "Dlaczego taki jestem?" można sięgnąć po pomoc psychoterapeuty i razem z nim poszukiwać odpowiedzi.
Niektórzy wybierają ścieżkę rozwoju duchowego poprzez przyłączenie się do wspólnoty religijnej, poprzez modlitwę lub medytację.
Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest spotkanie z psychoterapeutą i przedyskutowanie z nim dróg i sposobu dalszego postępowania. W czasie takiego spotkania uzyska Pan tez odpowiedź na pytanie o przybliżony czas trwania terapii, taki by uzyskać poprawę i na nowo zacząć cieszyć się życiem.
Pozdrawiam serdecznie