Ciągłe rozdrażnienie i przygnębienie

Witam. Jestem kobietą, mam 27 lat, dobrego męża, cudowne dzieci, 5-letniego synka i roczną córeczkę, ale czuję, że coś jest nie tak. Ciągle jestem rozdrażniona, zła, przygnębiona, nic mnie nie cieszy, nawet zabawa z dziećmi. Nie mam myśli samobójczych, jednak cały czas się boję, że umrę na raka albo inną chorobę. Nieraz te lęki są bardzo intensywne. Dodam, że miałam robione badania i wszystko jest w porządku. Czasami mam takie lęki w stosunku do dzieci. Na przykład córka przez jeden dzień nie chce jeść tak dużo, jak poprzedniego dnia, a ja już myślę, że jest na coś poważnego chora. Bardzo proszę o odpowiedź, co to za świństwo we mnie siedzi i utrudnia mi życie. Pozdrawiam

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

opisuje Pani troskę o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Są to jak najbardziej zwyczajne uczucia, które towarzyszą nam wszystkim. Jeśli jednak powodują, iż gorzej Pani funkcjonuje, są znacznie nasilone i długotrwałe (a z Pani listu wnioskuję, że tak może być), to warto wyjaśnić sprawę.

Zastanawiałbym się raczej, czy nie cierpi Pani na jakieś zaburzenia lękowe. Proszę udać się do lekarza specjalizującego się w psychiatrii i wspólnie zastanowić się nad odpowiedzią na to pytanie. Z każdym problemem, również zdrowotnym, zazwyczaj jest tak, iż raz odłożony w czasie, wraca do nas ze zdwojoną siłą. Czy warto więc czekać?

Pozdrawiam serdecznie.