Ciągłe stresowanie żony i strach przed krytyką

Moja żona pracuje jako nauczyciel obz-cz dyr.i ciągle powtaza ze sobie nie poradzi jest zdenerwowana szuka problemudo sporu nigdy nie jest zadowolona towarzyszjej ciagły stres nawet podczas stosunku boi sie jakiej kolwiek krytyki ciagle mi wmawia że ją lekceważe uwaza że ją wszyscy obmawiają nie wychodzimy nigdzie ponieważ jestem oskarżany o złe zamiary wobec niej iwiele jeszcze innych problemow a,jesteśmy 30 lat małż.mamy 3kę dorosłych wykształconych dzieci -jak ja mam dalej żyć

Witam, bardzo wiele osób mówi o podobnych problemach w związku. Często stres, pewna nadwrażliwość powoduje zmianę relacji u ludzi, którzy wiele lat są już razem. Przyczyn takiego zachowania żony może być wiele. Radzę udać się do psychoterapeuty i tam bardziej porozmawiać o Pana relacji z żoną by wspólnie wybrać najlepsze rozwiązanie tej sytuacji o której Pan pisze. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
może warto rozważyć rozpoczęcie terapii dla par. Będą tam Państwo mieli okazję porozmawiać o wszystkich swoich problemach pod okiem terapeuty. Często spojrzenie osoby z boku dużo jest w stanie wyjaśnić i pomóc niektóre rzeczy zobaczyć z innej perspektywy.
http://www.centrum-sensis.pl/

Witam serdecznie,

Proszę przyjrzeć się, zastanowić co takiego teraz się dzieje, że żona tak się zachowuje? A jeśli zachowuje się tak od dawna, to co takiego się dzieje, że w tym momencie zaczął Pan zwracać na to uwagę i jest to dla Pana dotkliwe.
(Niestety) nie jest Pan w stanie pomóc żonie, jeśli ona sama tego nie będzie chciała.
Aby pomóc Panu i żonie jako parze i relacji Was łączącej, potrzebna byłaby wspólna praca terapeutyczna.
Pozdrawiam,
Katarzyna Włoch