Ciągłe uczucie deja vu

Witam, od ponad 3 lat przezywam ciagle uczucie de ja vu co wedlug psychiatrow zwiazane jest z zazywaniem substancji psychoaktywnych, mimo zazywania lekow i dluzszej abstynencji uczucie to nie ustaje. Niekiedy de ja vu trwa caly dzien tak jakby przezywal ten sam dzie po raz kolejny., Przez caly ten okres nie mialem robionych zadnych badan neurologicznych a schizofremia zostala wykluczona. Jaki specjalista moze okazac sie pomocny ? Do kogo nalezy sie zglosic ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W psychiatrii zjawisko déjà vu zalicza się do szerszej grupy złudzeń pamięciowych utożsamiających, te zaś wchodzą w skład jeszcze szerszej grupy paramnezji. Najpopularniejsza teoria wyjaśniająca deja vu mówi o chwilowych zakłóceniach w pracy mózgu polegających na szybszym rejestrowaniu informacji przez jedną z półkul. Prawidłowo obie półkule współpracują ze sobą ciągle i natychmiastowo, co daje nam poczucie jedności. Myślę iż możesz skorzystać z pomocy psychologa.

Dzień Dobry Panu,

Mam zbyt mało danych..

Myślę, że wskazana byłaby dla Pana kontrolna diagnostyka neurologiczna oraz neuropsychologiczna- o skierowanie proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu
(w ramach NFZ-tu) lub prywatnie.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com